-22 % Beyaz Diş

Yaban’ın boyuneğmez, dövüşken kurdu Beyaz Diş, etrafını sarmalayan çetin doğayı, acımasız insanları, açlığı ve yorgunluğu aşıp mutluluğa koşuyor.

Beyaz Diş, Yaban’da doğan vahşi bir kurdun insanlarla tanışarak evcilleşmesini ve bu süreçteki çileli macerasını konu ediniyor. Yaban’ın ve insanlarla birlikte yaşamanın kendine has güçlükleri vardır. Beyaz Diş, bunların her birini yaşamış, hayatın bu çetin şartları karşısında hırçınlaşmış, vahşi bir kurt için bile sert, saldırgan tabiata bürünmüştür.

Neyse ki talihi ona hayatın güzelliklerini de keşfedebileceği bir fırsat çıkaracaktır.

...Genç kurt eski arkadaşlarının acımasız dişleriyle kuşatılmıştı her iki yandan. Birlikte avlandıkları günler, yakaladıkları hayvanlar, yaşadıkları o büyük kıtlık unutulmuştu. O işler artık geride kalmıştı. Şimdi söz konusu olan aşktı; yiyecek bulmaktan çok daha acımasız, çok daha amansız bir konuydu aşk...

Jack London Amerikalı yazar ve gazeteci. Çocukluğu yoksulluk içinde geçen London, henüz beş yaşındayken kendi kendine okumayı öğrendi fakat eğitim hayatı maddi imkânsızlıklardan ötürü sürekli kesintiye uğradı. Maceraperest kişiliği onu doğduğu Amerika’dan Japonya’ya, oradan Alaska’ya kadar sürükledi. Altın avcılığı yapmak için geldiği Alaska’da gördükleri ve yaşadıkları London’ın yazar kimliğinin oluşmasına büyük katkı sağladı. Daha çok roman ve kısa hikâyeleriyle tanınan London şiir, biyografi ve kurgu dışı alanlarda da eserler vermiş, kırk yıllık yaşamına elliden fazla kitap sığdırmıştır. Vahşetin Çağrısı, Martin Eden, Demir Ökçe, Beyaz Diş ve Deniz Kurdu tüm dünyada tanınan önemli eserleridir. Sonradan “bilimkurgu” olarak adlandırılacak olan türün öncül yazarları arasındadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Editör: Kerem Oğuz Evrandır

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 316

Ebat : 13,5 x 19,5

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Details
Paper316
LanguageTurkish
Basım Yılı2018
ISBN9789750843389

Write a review

Please login or register to review

Beyaz Diş

Ücretsiz Kargo

75 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 19.00TL
  • 14.82TL
  • Ex Tax: 14.82TL
  • Price in reward points: 2280

Tags: Beyaz Diş, Yapı Kredi Yayınları, Jack London, Jack London kitapları

Loading...