-22 % Hellenistik ve Roma Dönemlerinde Anadolu: Krallar-İmparatorlar-Kent Devletleri

Büyük İskender’in Doğu Seferi’ne başladığı MÖ 334 yılı veya Pers İmparatorluğu’na son verdiği MÖ 331 yılı ile son Hellenistik Krallık olan Ptolemaiosların Actium Savaşı sonrası tarih sahnesinden silindikleri MÖ 30 yılı arasındaki yaklaşık 300 yıllık zaman dilimi, Hellenistik Dönem olarak adlandırılır. Hellenistik ve Roma dönemleri birbirini izleyen iki dönemden ziyade en azından belli bir zaman diliminde eş zamanlı varlık göstermiştir.

Bu kitabın amacı, Anadolu’nun Hellenistik ve Roma dönemlerini geniş bir okuyucu kitlesine olabildiğince açık ve anlaşılır bir anlatımla sunmaktır. Büyük İskender’den MS 4.-5. yüzyılların Roma imparatorlarına değin Anadolu coğrafyasında yaşanan siyasal ve kültürel olaylar, etkileri ve sonuçları konunun uzmanı akademisyenler tarafından kaleme alınmıştır. Her bir konu diğeriyle geçişkenliği göz önünde bulundurularak seçilmiş ve tümü kronolojik bir kurguyla sunulmuştur.

Anadolu Uygarlıkları Serisi’nin sekizinci kitabı olan Hellenistik ve Roma Dönemlerinde Anadolu: Krallar, İmparatorlar, Kent Devletleri Türkçe-İngilizce olmak üzere çift dilli ve zengin bir görsel malzeme ile hazırlandı.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : Kuşe

Sayfa Sayısı : 504

Ebat : 23,5 x 33

İlk Baskı Yılı : 2019

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Details
Paper504
LanguageTurkish
Basım Yılı2019
ISBN9789750846045

Write a review

Please login or register to review

Hellenistik ve Roma Dönemlerinde Anadolu: Krallar-İmparatorlar-Kent Devletleri

Ücretsiz Kargo

Bu ürün tek başına ücretsiz kargo !

  • 135.00TL
  • 105.30TL
  • Ex Tax: 105.30TL
  • Price in reward points: 16200

Tags: Hellenistik ve Roma Dönemlerinde Anadolu: Krallar-İmparatorlar-Kent Devletleri, Yapı Kredi Yayınları, Kolektif, Kolektif kitapları

Loading...