-27 % Mısır ve Suriye Sultanı Selahaddinim Tarihi

M. Marin (François Louis Claude Marin)’in 1758 yılında kaleme aldığı “Mısır ve Suriye Sultanı Selahaddin’in Tarihi” adlı kitap Heval Bucak çevirisiyle Türkçede.

Marin, kitabın girişinde böyle bir çalışmaya girişme nedenlerini şöyle dile getiriyor: “Müslümanlar arasında olduğu kadar Hıristiyanlar arasında da ünlü bir prensin hikâyesini yazmaya teşebbüs edeceğim. Onu en aşağı seviyeden tahta taşıyan kaderinin benzersizliğinin, Doğu’da yaptığı inkılâpların, başarıları karşısında dehşete düşen Avrupa’da yarattığı etkinin, hükümranlığı sırasında vuku bulan olayların, savaşlarının, marifetlerinin ve bilhassa faziletlerinin, gelecek nesillerin dikkatine şayan olduğunu düşündüm.

Bu eserin oluşturulması için gerekli unsurları toplamak amacıyla, sadece belirtmiş olduğum kitapları değil, aynı zamanda da on ikinci yüzyıl hakkında yazılmış hemen hemen her şeyi okumak durumunda kaldım.”

Fransız yazar, yayıncı, gazeteci ve kraliyet sansürcüsü François Louis Claude Marin’in 1758’de Paris’te kaleme aldığı, ciddi bir araştırmaya dayanan kapsamlı ve objektif bir çalışma, tarihi roman tadında...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 432

Ebat : 13,5 x 21,5

İlk Baskı Yılı : 2020

Baskı Sayısı : 1. Basım

Dil : Türkçe

Details
Paper432
LanguageTurkish
Basım Yılı2020
ISBN9786052246658

Write a review

Please login or register to review

Mısır ve Suriye Sultanı Selahaddinim Tarihi

Ücretsiz Kargo

75 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 54.00TL
  • 39.42TL
  • Ex Tax: 39.42TL
  • Price in reward points: 6480

Tags: Mısır ve Suriye Sultanı Selahaddinim Tarihi, Avesta Yayınları, M. Marin, M. Marin kitapları

Loading...