-20 % Modern Dünyada Felsefe  Cilt 4

Sir Anthony Kenny, modern dünyada felsefenin gelişiminin büyüleyici öyküsünü, on dokuzuncu yüzyılın başlarından yirminci yüzyılın sonlarına dek anlatıyor. Olağanüstü bilimsel gelişmeler, kültürel değişimler ve siyasi karışıklıkların dışında (ve onlarla iç içe geçen) son iki yüzyıl kendimiz ve dünyamız hakkındaki anlayışımızı değiştiren felsefi düşüncenin en ilginç ve özgün gelişmelerine tanıklık etti. Kitabın ilk bölümünde Kenny,  başlıca düşünürleri tarihî bağlamları içerisinde tanıtan canlı bir anlatım sunmaktadır. Daha sonra dönemin felsefi eserlerini, fikirler ve tartışmaları ciddi bir şekilde inceleyerek, dokuz ana alan üzerinden okuyucuya açık bir şekilde kılavuzluk etmeye devam ediyor.

Karşılaştığımız kişiler arasında Schopenhauer, Kierkegaard ve Nietzsche’den Heidegger ve Sartre’a kıta Avrupa felsefesinin büyük figürleri; ilk olarak ayrı bir Amerikan felsefi geleneği geliştiren Pragmatistler; Marx, Darwin ve Freud gibi felsefe üzerinde muazzam etkide bulunmuş filozof olmayan düşünürler; Wittgenstein, Russell ve 20. yüzyılda analitik felsefenin gündemini belirleyen isimler bulunmakta.

Modern Dünyada Felsefe ile birlikte Kenny’nin otorite eseri Batı Felsefesinin Yeni Tarihi tamamlanıyor. Dört cilt birbirleriyle ilişkili olarak tasarlandı: Tüm bir felsefi gelişimin birleşik bir genel görünümü sunularak, okuyucuların antik dönemden günümüze yüzyıllar süren bir dilimde temel meseleleri izleme imkânı sunuldu.

 

Otorite ve sayfalar arası akıp giden bir okunurluğun başarılı bir birleşimi!

-Anthony Freeman, Times Higher Education Supplement-

 

Hem akademik hem de açık… sadece felsefe geçmişi bulunanlar için değil, konuyla yeni tanışanlar için de güzel bir seçim.

-Library Journal USA-

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Ebat : 16,5 x 22,5

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Orijinal Adı : Philosophy in the Modern World: A New History of Western Philosophy, Vol. 4

Medya Cinsi : Ciltsiz

Details
Paper
LanguageTurkish
Basım Yılı2017
ISBN9786059125635

Write a review

Please login or register to review

Modern Dünyada Felsefe Cilt 4

Ücretsiz Kargo

75 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.

Kampanya (1-31 Temmuz)

3. kürtçe çocuk fuarı

  • 39.00TL
  • 31.20TL
  • Ex Tax: 31.20TL
  • Price in reward points: 4680

Tags: Modern Dünyada Felsefe Cilt 4, Küre Yayınları, Anthony Kenny, Anthony Kenny kitapları

Loading...