-25 % Seyyahların Anlatımlarıyla BİTLİS ve AHALİSİ

Resimli

Bitlis ve civarından geçmiş bazı doğulu ve batılı seyyahların izlenim ve gözlemlerinden oluşan bu çalışma, Bitlis tarihine ve sosyolojisine ilgi duyanlar için müstesna bir yer tutacaktır. Çalışmanın ikinci kısmında bulunan derleme ve makaleler de, unutulmuş, bilinmeyen veya gözardı edilmiş tarihi hadise, şahsiyet, dönem ve dalgalanmalara ayrı bir dikkat çekmektedir. Çevirilerdeki bilgiler, Bitlis'in ve civarının demografik yapısı hakkında araştırma yapanlar için çok büyük önem içermektedirler.


Yaklaşık 1000 yıllık bir zaman dilimine ve bu zaman içerisindeki irili ufaklı detaylara değinilen bu anlatımlar, bilinenlerin daha doğrusu yanlış bilinenlerin doğru versiyonlarının görülebilmesi açısından da önem arz etmektedir. 'Seyyahların Anlatımlarıyla BİTLİS ve AHALİSİ' adlı bu kitap, tüm tanımlama, adlandırma ve ifadelere sadık kalınarak hazırlandığından, Bitlis üzerine yapılmış bu tür çalışmaların en kapsamlısı ve ilk örneğidir.

Details
PublisherDara Yayınları
Paper360
LanguageTurkish
ISBN978-605-80882-7-6
Ebat13.5*21
CategoryKürt Tarihi ve Araştırmaları Kitapları

Write a review

Please login or register to review

Seyyahların Anlatımlarıyla BİTLİS ve AHALİSİ

Ücretsiz Kargo

75 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.

Kampanya (1-31 Temmuz)

3. kürtçe çocuk fuarı

  • 36.00TL
  • 27.00TL
  • Ex Tax: 27.00TL
  • Price in reward points: 4320

Tags: Seyyahların Anlatımlarıyla BİTLİS ve AHALİSİ, baran zeydanlıoğlu kitapları, baran zeydanlıoğlu, bitlisname, dara yayınları, kürt tarihi kitapları, zeydanlıoğlu kitabı, bitlis tarihi, bitlis tarihi kitabı

Loading...