-20 % Tarih Denizinden Damlalar


Ramiz Arda'yı(1909-1983) biz daha çok fıkra yazarı olarak biliriz. Oysa araştırıldığı zaman onun sadece günlük olaylarla ilgilenmediği, tarihin çeşitli yönlerini büyük bir merakla araştırıp incelediği görülür. Yazdıkları arasında konusunu tarihten alan yazıların çok fazla yer tutmasının sebebi budur.

O bu yazılarında salt bir ülkenin tarihinden bahsetmiş değildir. Ramiz Arda bizim olduğu kadar başka ülkelerin de tarihine ilgi duymuş, gerekli gördüğü zaman konusunu bu ülkelerin tarihinden almışsa da onu asıl kendine çeken Türk tarihi olmuştur. Bu yüzden yazılarında -Türklerin dünya tarihindeki serüvenini izlercesine-,İslâmlık öncesinden başlayarak Millî Mücadele dönemine kadar geniş bir zaman dilimi içinde çok çeşitli tarihî olaylardan bahsetmiştir.

Tarih Denizinden Düşen Damlalar adını verdiğimiz bu kitabında onun tarihî olayları ele aldığı yazılarının bir kısmını bulacaksınız. Kitapta ilgi çekici tarihî olayların sıcak ve canlı bir üslupla anlatıldığını göreceksiniz. Görkemli tarihimizle bir yandan övünüp keyifleneceksiniz, bir yandan da yapılan yanlışları okudukça üzüleceksiniz… Ramiz Arda'nın kitabını okurken, tarihin o engin dünyasında kendinizle baş başa kalıp pek çok olayı yeniden yaşayacak hatta değerlendireceksiniz...
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 644

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Palet Yayınları

Sayfa Sayısı : 644

İlk Baskı Yılı : 2015

Dil : Türkçe

Details
Paper644
LanguageTurkish
Basım Yılı2015
ISBN9786059269070

Write a review

Please login or register to review

Tarih Denizinden Damlalar

Ücretsiz Kargo

75 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.

Kampanya (1-31 Temmuz)

3. kürtçe çocuk fuarı

  • 27.78TL
  • 22.22TL
  • Ex Tax: 22.22TL
  • Price in reward points: 3334

Tags: Tarih Denizinden Damlalar, Palet Yayınları, Ramiz Arda, Ramiz Arda kitapları

Loading...