-25 % Siyer-i Nebi-Hz. Peygamberin Hayatı-Şahsiyeti-Daveti

Ülkemizde, gerek örgün, gerekse yaygın eğitimde Siyer-i Nebî’ye olan ilginin artması, siyere dair eserlere olan ihtiyacı en üst düzeye çıkarmıştır. Bu ihtiyaç, Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlere siyer dersi için tertip ettiği, bizlerin de zaman zaman görev aldığımız “Hizmet İçi Eğitim” seminerlerinde katılımcı öğretmenler tarafından da bizzat dile getirilmiştir. Gerek şahsî tespitlerimiz, gerekse bu konudaki talep ve beklentiler, böyle bir kitabı kaleme almamızı gerekli kılmıştır.

 Kitabın ilk üç kısmı Hz. Peygamber’in (s.a.s) tarihi şahsiyeti ve tebliğ mücadelesini incelerken, son iki bölüm ise onun şahsiyetine ve evrensel davetine odaklanmıştır ki, aslında onun siyeri bütün bunların toplamı olarak kabul edilmelidir. Buna göre, dördüncü bölümde onun şahsî özellikleri, ahlâkî hususiyetleri ve örnekliği, aile hayatı ile sosyal, siyasî yönü ve çocuklar ve gençlerle geliştirdiği münasebetleri esas alınmıştır.

  Kitabın son bölümü ise, Hz. Peygamber’in (s.a.s) evrensel mesajlarını muhtevi olup, bunlar tevhid, adalet, ilim, kardeşlik, insan hakları ve barış başlıkları altında incelenmiş, bu şekilde çalışmada Allah Rasûlü’nün (s.a.s) hem sureti, hem de sîreti bir arada sunulmaya çalışılmıştır.   

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Kapak Tasarım: Halil Yılmaz

 

Hamur Tipi : 2. Hamur

Sayfa Sayısı : 688

Ebat : 16 x 23,5

İlk Baskı Yılı : 2018

Baskı Sayısı : 1. Basım

Details
Paper688
LanguageTurkish
Basım Yılı2018
ISBN9786052174340

Write a review

Please login or register to review

Siyer-i Nebi-Hz. Peygamberin Hayatı-Şahsiyeti-Daveti

Ücretsiz Kargo

75 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.

Kampanya (1-31 Temmuz)

3. kürtçe çocuk fuarı

  • 42.00TL
  • 31.50TL
  • Ex Tax: 31.50TL
  • Price in reward points: 5040

Tags: Siyer-i Nebi-Hz. Peygamberin Hayatı-Şahsiyeti-Daveti, Ensar Neşriyat, Adem Apak, Adem Apak kitapları

Loading...