-10 % Anıtları ve Kitabeleri İle Diyarbakır Tarihi Seti

Set Şevket Beysanoğlu'nun Diyarbakır tarihini anlatan 3 kitabından oluşmaktadır. RESİMLİ

1- Diyarbakır Tarihi 1 - Başlangıçtan Akkoyunlulara Kadar

2- Diyarbakır Tarihi 2 - Akkoyunlulardan Cumhuriyete kadar

3- Diyarbakır Tarihi 1 - Cumhuriyet Dönemi


Diyarbakır ismiyle müsemma şehir de, doğal olarak üzerine metinler yazan bu denli önemli bir şahsiyetle birlikte konuşulması, yazılması gereken bir kent.

Eğitimiyle ve yerinde kararlarıyla hep Diyarbakır üzerine yazmayı kendine ana uğraşı konusu yaparak yaşadı rahmetli BEYSANOĞLU.

Yerel tarihçi gibi yazdı rahmetli BEYSANOĞLU. Yerel tarihçi gibi yazarken de hiçbir zaman dar alanlara hapsolmadı. Diyarbakır'ı surlarla kuşatılı küçük bir şehir gibi algılamadı. Kentini adeta bir dünya kenti gibi bilerek, dünyaya seslenerek yazdı.

Kentinin, konum itibariyle dünya sahnesinde kent yerleşkesi olarak beşbin, hinterlandıyla birlikte onbirbin yıldır var olduğunu her daim bilerek dillendirdi.

Her cephesi ile yazdı Diyarbakır'ı. Hem sadece öylesine kupkuru bir kent tarihi olarak düşünmedi BEYSANOĞLU. Üzerinde konuşulan onca tarihsel kararlar verilen kenti Diyarbakır’ın aynı zamanda ekonomik ve toplumsal gerçekliğine de neşter vurdu...

Edebiyat, fikir ve sanat alanlarında emek vermiş şahsiyetlerini de yazdı. Tarım, Folklor, Edebiyat, Coğrafya ve Tarih üzerinden Diyarbakır'a dair eksik kalmış ne varsa yazdı, BEYSANOĞLU.

Sonuçta rahmetli Şevket BEYSANOĞLU'nun epey bir zamandır baskısı tükenmiş olup sıkça sorulan “Anıtları ve Kitabeleri ile Diyarbakır Tarihi”nin üç ciltlik yeni basımını DİTAV Diyarbakır Şubesi olarak yeniden yayınlıyoruz. Bu önemli çalışmayı kitabın yazarı Sayın Şevket Beysanoğlu’nun varislerinin vakfımıza verdikleri yazılı yetki ve kararlarıyla tümüyle aslına sadık kalarak tıpkıbasım olarak yayınlıyoruz

Details
PublisherDitav
LanguageTürkçe
Ebat16*24

Write a review

Please login or register to review

Anıtları ve Kitabeleri İle Diyarbakır Tarihi Seti

Ücretsiz Kargo

Bu ürün tek başına ücretsiz kargo !

  • 150.00TL
  • 135.00TL
  • Ex Tax: 135.00TL
  • Price in reward points: 18000
Loading...