-20 % Siyasetin Bilimi - İlter Turan'a Armağan


Prof. Dr. Ilter Turan, Türkiye'de siyaset biliminin bir bilim olarak kavranmasina, karsilastirmali siyaset ve uluslararasi siyaset alaninda yapilan arastirmalara öncülük etmis bir bilim insanidir. Istanbul Bilgi Üniversitesi ögretim üyesi Turan, tüm akademik yasami boyunca siyasetin nasil bir bilim oldugunu, içerdigi bilimsel disiplinin boyutlarini, siyaset kavraminin yarattigi karmasik iliskileri, degisen toplumsal kosullar içinde aldigi yeni biçimleri, bunlarin uluslararasi iliskilere yansimalarini; üniversitede verdigi derslerden kaleme aldigi eserlere, ulusal ve uluslararasi toplantilardan konferans, panel ve her türlü medya aracina kadar uzanan genis bir çerçeve içinde dile getirmis, bu anlamda Türkiye'de siyasetin bilim olarak kendine özgü disiplini ile birlikte kavranmasini saglamistir. Siyasetin Bilimi, yillardir tükenmeyen bir enerjiyle sürdürdügü akademik hayatinin güzel bir asamasinda Ilter Hoca için bir armagan kitap olarak hazirlandi. Istanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararasi Iliskiler Bölümü'nün çabalariyla hazirlanan bu önemli çalismayi ayni bölümden Doç. Dr. Pinar Uyan Semerci, Yrd. Doç.Dr. Bogaç Erozan ve Prof.Dr. Nihal Incioglu derledi. Istanbul Bilgi Üniversitesi Yayinlari olarak bizler de, hocanin deyisiyle "son derece vasata dogru giden bir akademik ortam içinde" önümüzü açan, görüs ve önerileri ile yayin politikamiza degerli katkilarda bulunan Ilter Hocamiz için böyle bir kitabi yayinlamaktan mutluluk duyuyoruz.

"Ilter Hoca'nin kariyeri boyunca yapmis oldugu en büyük bilimsel katki hem okuttugu dersler, hem katildigi seminer, çalistay ve konferanslarda, hem doktora, doçentlik ve profesörlük jürilerinde yönteme iliskin göstermis oldugu duyarlilik olmustur. Ilter Hoca'dan ders almis, onunla tez yazmis ve onunla birlikte çalismis olan tüm meslektaslarimizin en önemli kazanci Ilter Hoca'nin yöntem, arastirma teknigi, mantik yürütme, olgu toplama, ölçme ve benzeri hususlarda gösterdigi titiz alakadir."
-Prof. Dr. Ersin Kalaycioglu, Sabanci Üniversitesi-

"Ilter Bey'in akademik çalismalariyla Türkiye'de Siyaset Bilimi'nin gelisimine yaptigi katkilar siyaset bilimcilerce biliniyor. Ama Ilter Bey, sadece bilimsel çalismalariyla degil, bilimsel kuruluslarda uluslararasi düzeyde temsilimiz için de yaptiklariyla hepimize örnek oldu ve olmaya devam ediyor."
-Prof. Dr. Sule Kut, Okan Üniversitesi Rektörü-

"Rektörlükten sonra, bölümüne ve ögrencilerine geri dönerek dolu, zengin ve uluslararasi düzeyde saygin akademik kariyerini sürdüren Prof. Dr. Ilter Turan, akademik yasami, durusu, birikimi ve bitmeyen ögretme enerjisiyle hepimize bir akademisyenin nasil olmasi gerektigini gösteriyor."
-Prof. Dr. Remzi Sanver, Istanbul Bilgi Üniversitesi Rektörü Radikal Kitap,Toplumsal Tarih-
(Tanitim Bülteninden)Sayfa Sayisi: 429

Baski Yili: 2015


Dili: Türkçe
Yayinevi: Istanbul Bilgi Üniversitesi Yayinlari

Ilk Baski Yili : 2015

Sayfa Sayisi : 429

Dil : Türkçe

Details
PublisherIstanbul-Bilgi-Üniversitesi-Yayinlari
Paper429
LanguageTurkish
Basım Yılı2015
ISBN9786053993827
CategorySiyasi-Politik-Kitaplar

Write a review

Please login or register to review

Siyasetin Bilimi - İlter Turan'a Armağan

Ücretsiz Kargo

60 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 50.00TL
  • 40.00TL
  • Ex Tax: 40.00TL
  • Price in reward points: 6000

Tags: Siyasetin Bilimi - Ilter Turana Armagan, Istanbul Bilgi Üniversitesi Yayinlari, Bogaç Erozan, Bogaç Erozan kitaplari

Loading...