-20 % Pas


"Çektigim bunca aci bir yanlis anlamanin mi yüzünden?" dedi Yusuf.

Neden bunca yildir bir hainmisim gibi aci çektim? Bir eylem hangi yogunlukta zafere adanmissa, dedi Meryem, yenilgi de o yogunlukta ihanete odaklanir... Bütün bunlarin sebebi, insanlarin kolayina kaçip her yenilginin nedenini kisilere baglamasiydi. Bu insanlar için bir kurtulus yoluydu, bunca hayal kirikligini bu yolla hazmedebiliyorlardi. Asil sorun sarsilmaz inançta, katilikta, kapaliliktaydi; ihanet suçlamasinin filizlenecegi en uygun iklim bu kelimelerin isaret ettigi yerdeydi.

Insani bir arada tutan blok dagilirsa ne olur? Bir tür makine oldugu düsünülürse blogun, dagilmasiyla insanin tüm parçalari özgürlesir ama bu, blogun himayesinden feragat etme pahasina olur. Parçalar artik yabanci olduklari bir evrenin puslu gerçekliginde bir basinadirlar; yersiz yurtsuz ve korumasizdirlar.Üç ayri anlatim tarziyla Yusuf'un Yusuf'lara, Yusuf'larin Yusuf'a dönüsmesidir Pas'in konusu. Bu bir dagilma ve yeniden toparlanma halidir. Üç baslangici ve üç sonu; üç dili, üç gerçekligi ve üç üslubu vardir metnin. Hangisinden baslarsaniz, digerleri bir düse dönüsür; neyin düs neyin gerçek olduguna karar verecek olan ise okurdur.

Celal Güngördü bu ilk romaninda, tespih tanesi gibi parçalanmis hayatlari, kafasini ülkesinde birakmis mültecileri, yerini apartmanlara birakmis bahçeleriyle degisen dogayi kurguyla gerçegi iç içe geçirerek anlatiyor.


Ince Kapak:

Sayfa Sayisi: 304

Baski Yili: 2013


e-Kitap:

Sayfa Sayisi: 274

Baski Yili: 2013


Dili: Türkçe
Yayinevi: Ayrinti Yayinlari

Ilk Baski Yili : 2013

Sayfa Sayisi : 304

Dil : Türkçe

Details
PublisherAyrinti-Yayinlari
Paper304
LanguageTurkish
Basım Yılı2013
ISBN9789755397597
CategoryRoman-Novel-Öykü

Write a review

Please login or register to review

Pas

Ücretsiz Kargo

60 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 20.00TL
  • 16.00TL
  • Ex Tax: 16.00TL
  • Price in reward points: 2400

Tags: Pas, Ayrinti Yayinlari, Celal Güngördü, Celal Güngördü kitaplari

Loading...