-25 % Çocuk ve Demokratik Eğitim Seti

5 kitap birlikte satılıyor

1-Çocuk Ve Demokratik Eğitim Cilt- 5 Bağımlılık ''Görünmez Kaza'' Değildir.

2-Çocuk ve Demokratik Eğitim Cilt-1. Bir Ben Vardır.

3-Çocuk Ve Demokratik Eğitim Cilt-2 Çocuk Ve Cinsiyet Eğitimi

4-Çocuk Ve Demokratik Eğitim Cilt-3 Kuşaklar Arası Çatışma Ve Aile İçi Demokrasinin Önemi

5-Çocuk Ve Demokratik Eğitim Cilt-4 Ana Baba Eğitim


Atalarımızı korkutan vahşi hayvanları evcilleştirmiştir insanoğlu. Fakat "cinsellik" denen şu bizim içimizdeki, bize en yakın "vahşi" kuvvetten hala korkmaya devam ediyoruz. Türümüzün çoğalmasını sağlayan cinselliğe kutsal bir anlam vermişizdir. Ona eşlik eden, "zevk" denen güçlü kasırgaya ise kapılıp sürüklenmekten çekiniriz.
Öte yandan cinsel eğitim yerine, anatomi kurslarını, psikanalitik söylevleri yeğleyip çocuklarımızla ve kendimizle akıl yoluyla dengeli bir yaşam sürdüreceğimize, içgüdüyü gizlemeye çalışırız.
Ayrıca cinsel tercih, kişinin kendisinin belirleyeceği bir haktır. Nasıl ki, heteroseksüellik, kendi başına bir övgü konusu olmazsa, homoseksüellik ya da biseksüellik de herhangi bir yergi nedeni olamaz, sadece bir cinsel tercihtir. Toplumsal bir gerçekliktir ve bu gerçeklik kabul edilmek zorundadır.
Toplumda, özellikle bizim toplumumuzda yetişkin kişiler arasında rastladığımız birçok huzursuzluk ve ruhsal bozukluğun temelinde cinsel bilgilerden yoksunluk yatmakta olduğu bir gerçektir. Bu bilgileri zamanında ve gerektiği biçimde alan kişiler, en güçlü doğal gereksinimlerinden birini de yeterince doyurabildiklerinde, ruhsal yaşamlarında önemli ve olumlu bir aşama yapabilirler. Bu nedenle bugün yetişkin kişilerin de cinsel eğitimlerinin gerekliliği tartışma götürmez. Yazar Ayçiçek, tüm bu konulara genişçe yer veriyor ve yetişkinlere ayna tutuyor.

Details
PublisherAram-Yayınları
Paper1308
LanguageTurkish
CategoryEgitim-Pedagoji

Write a review

Please login or register to review

Çocuk ve Demokratik Eğitim Seti

Ücretsiz Kargo

75 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 100.00TL
  • 75.00TL
  • Ex Tax: 75.00TL
  • Price in reward points: 12000

Tags: Çocuk ve Demokratik Eğitim Seti, Aram Yayınları, İ.Metin Ayçiçek, İ.Metin Ayçiçekin kitapları,

Loading...