-20 % Genel Kamu Hukuku

Prof. Dr. Rona Aybay ögretim üyesi, uluslararasi yargiç, avukat olarak olarak edindigi birikimlerin ve hukukun çesitli alanlarinda uzun yillar yaptigi hizmetlerde edinilmis deneyimlerin yeni bir ürününü bu kitapta vermektedir.

 

Genel Kamu Hukuku adli bu eserde, "devlet" olgusunun, 18-20. yüzyillarda geçtigi asamalar; siyasal, tarihsel, ekonomik, sosyal boyutlariyla incelenmektedir. Bu baglamda, "liberal bireyci (kapitalist)" devlet ideolojisi, Ingiltere, ABD ve Fransa, "sosyalist" devlet ideolojisi Sovyetler Birligi ve "fasist" devlet ideolojisi de Italya uygulamalari baglaminda degerlendirilmektedir.

 

Öte yandan, "devlet"in Tekil (Üniter), Federasyon ve Konfederasyon gibi türlerinin özellikleri de açiklanmaktadir. Devlet olgusunun vazgeçilmez üç temel erki olan Yasama, Yürütme ve Yargi'nin, gerek ulusal gerek uluslararai hukuk açisindan incelenmesi de bu çalismada önemli bir yer alir.

 

Istanbul Bilgi Üniversitesi Yayinlari olarak Rona Aybay'in bu yeni eserinin akademisyen, ögrenci ve hukukçularin yanisira "Devlet" kavramiyla ilgili her okurun ilgisini çekecegine inaniyoruz.

 

(Tanitim Bülteninden)

 

 Editör : Fahri Aral

Hamur Tipi : 1. Hamur

Ebat : 16 x 23

Ilk Baski Yili : 2017

Baski Sayisi : 1. Basim

Sayfa Sayisi : 192

Medya Cinsi : Ciltsiz

Details
PublisherIstanbul-Bilgi-Üniversitesi-Yayinlari
Paper192
LanguageTurkish
Basım Yılı2017
ISBN9786053994947
CategoryAdalet-Hukuk-Kitaplari

Write a review

Please login or register to review

Genel Kamu Hukuku

Ücretsiz Kargo

75 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 24.00TL
  • 19.20TL
  • Ex Tax: 19.20TL
  • Price in reward points: 2880

Tags: Genel Kamu Hukuku, Istanbul Bilgi Üniversitesi Yayinlari, Rona Aybay, Rona Aybay kitaplari

Loading...