-25 % Guantanamo Günlüğü


New York Times: Çarpici bir kitap… Karanlik bir bas yapit. Washington Post Review: Akici, sürükleyici… okunmasi gereken bir kitap. The Independent: Slahi'nin hikâyesi genis kesimlerce okunmayi hak ediyor. Ancak maruz kaldigi dehsetin üzerine isik tutulduktan sonra Slahi'nin serbest kalacagini ve en nihayetinde adaletin yerini bulacagini umut edebiliriz.

Guardian: Guantánamo Günlügü'nü tutan Mohamedou Ould Slahi umutsuzlugun degil korkunun vakanüvisidir. "Iskence timi o kadar iyi egitilmisti ki neredeyse kusursuz suçlar isliyorlardi." "Gözaltindaki arkadaslarimin hayaletlerini gördüm."

Bu kitabi, Mohamedou Ould Slahi'nin alti yildan uzun süredir elyazmasinin kamuoyuna açiklanmasi için mücadele eden gönüllü avukatlari sayesinde okuyabiliyoruz. Onlar bunu sessizce ve saygin bir biçimde, ama ayni zamanda gerçegin güvenlikle bagdasmadigina inatla inanarak ve sonunda bunu kanitlayarak basardilar.

13 yildir herhangi resmi bir suçlama olmadan Guantánamoda tutulan Mohamedou Ould Slahi, aralarinda Amerika, Ingiltere, Almanya, Fransa, Brezilya, Japonya'nun bulundugu 21 ülkede yayimlanan ve yayimlandigi her ülkede en çok satanlar listesine giren Guantánamo Günlügü'nde, maruz kaldigi bizzat A.B.D. Savunma Bakani Donald Rumsfeld'in onayladigi iskence tekniklerini, ölüm tehditlerini, cinsel tacizleri ve yasadigi tüm haksizliklari tüm açikligiyla ortaya koymaktadir.
(Tanitim Bülteninden)Sayfa Sayisi: 424

Baski Yili: 2015


Dili: Türkçe
Yayinevi: Belge Yayinlari

Sayfa Sayisi : 424

Ilk Baski Yili : 2015

Dil : Türkçe

Details
Publisher Belge-Yayinlari
Paper 424
Language Turkish
Basım Yılı 2015
ISBN 9789753446594
Category Ani-Hatira-Günlük

Write a review

Please login or register to review

Guantanamo Günlüğü

Ücretsiz Kargo

60 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 29.00TL
  • 21.75TL
  • Ex Tax: 21.75TL
  • Price in reward points: 3480

Tags: Guantanamo Günlügü, Belge Yayinlari, Mohamedou Ould Slahi, Mohamedou Ould Slahi kitaplari

Loading...