-35 % Dersim'in Gizemli Tarihi Seti (defter+ayraç)

Not: Kitap ile birlikte Seyit Rızanın not defteri ve Püsküllü ayracı gönderilecek olup sipariş verirken ödeme kısmında not düşmeniz halinde başka defter ve ayraçlarda isteyebilirsiniz.


2. Kitap
Bu kitap, iki ayrı ana bölümden oluşmaktadır. Birincisi bölümde, Pilvenk/ Pilvank/ Pilvankan aşireti içinde vücuda gelen “Şıx Delil-i Berxécan Ocağı” incelenerek, aşiret-ocak bileşkesinde Berxécan ocağının oluşumu, içişleyişi, talipler topluluğu, Ehli Heq inancıyla olan ilişkisi hakkında farklı verileri ele alınmıştır.
                       
Bu çalışmada; Dersim merkezli "Réya/ Raa Heqi (hak yolu/ doğruluk yolu)" inancının Ocak yapılanmasına temas edilmiştir. Dolayısıyla; Dersim ocaklar sisteminin oluşumunun 10-11.yüzyıllara kadar uzandığı anlaşılacaktır.

1. Kitap
Günümüzden bin yıl önce hazırlanan ve Ocak mensupları tarafından özenle saklanarak günümüze kadar getirilen Pilvankan aşireti ve bu aşiretin bileşkesi olan Şıx Delil-i Berxécan Ocağı’nın şeceresi dikkate alınarak, yazılı ve sözlü kaynakların özenle araştırılması ile hazırlanan bu kitap, Dersim tarihinin önemli bir kesitini açığa kavuşturmuştur.
Dersim’in Gizemli Tarihi-1 isimli bu çalışma, bazı ezberlerin bozulmasına, bilgi eksikliğinin giderilmesine ve bazı bilgi kirliliklerin görülmesine önemli katkılar sunmaktadır.

Ayrıntılar
Yayınevi Fam-Yayinlari
Dil Türkçe
Basım Yılı 2017
Kategori Alevilik-Dersim-Kitapları
Kategori 2 Defterli-ve-Ayraçlı-Ürünler

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Dersim'in Gizemli Tarihi Seti (defter+ayraç)

Ücretsiz Kargo

60 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 65,00TL
  • 42,25TL
  • KDV Hariç: 42,25TL
  • Gerekli puan: 7800

Etiketler: Dersim'in Gizemli Tarihi, Fam Yayinlari, Erdoğan Yalgın, Erdoğan Yalgın kitaplari, dersim tarihi, dersim, dersimin gizemli tarihi

Loading...