-20 % Rêzimana Kurmancî - Samî Tan

Li gorî pêşgotina pirtûkê, Tan di vê çapê de hemû mijar di ber çavan re derbas kirine, bi taybetî ravekirina mijaran li gorî pênasekirinên di ferhengên zimanzaniyê de ji nû ve hatine nirxandin û nivîsandin. Nemaze mijara lêker û raweyan bi hûrbînî ji nû ve hatiye nirxandin û di dawiya her mijarê de çend nimûne ji stran û berhemên wêjeyî hatine pêşkêşkirin.

Sami Tan’ın Kurmanci Gramer kitabının 3. baskısı çıktı!

Bir süredir baskısı tükenmiş olan Sami Tan’ın Kürtçe gramer kitabının 3. baskısı İstanbul Kürt Enstitüsü Yayınları tarafından basıldı. 2005 yılında birinci baskısı yapılan kitabın 2011 yılında genişletilmiş 2. baskısı yapılmıştı. Bir süredir piyasada bulunmayan kitabın gözden geçirilmiş 3. baskısı yine İstanbul Kürt Enstitüsü tarafından basıldı.

Tan, kitabın önsözünde baskıda özellikle tanımlamaların dilbilimsel kaynaklara göre yeniden ele alındığını, belli konuların sonunda Kürt folklorundan ve edebiyatından otantik örnekler verildiğini belirtmektedir.

Ayrıntılar
Yayınevi İstanbul-Kürt-Enstitüsü
Sayfa 400
Dil Kürtçe
Basım Yılı 2015
Kategori Kürtçe-Dilbilgisi-Kitapları

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Rêzimana Kurmancî - Samî Tan

Ücretsiz Kargo

60 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 25,00TL
  • 20,00TL
  • KDV Hariç: 20,00TL
  • Gerekli puan: 3000

Etiketler: Rêzimana Kurmancî, Sami Tan, Rezimana Kurmanci, Rêzimana Kurdi, kürtçe dilbilgisi, sami tan reziman, sami tan kitapları, kürt entitüsü kitapları, rezimana kurmanci pdf,

Loading...