-20 % Stokda Yok Farsça - Zazaca - Kurmancca Mukayeseli Gramer ve Temel Sözlük

Günümüzde Anadolu ve Mezopotamya'da yaşayan birçok dil siyasal koşullar nedeniyle; geleceğe aktarılabilme, kendini var edebilme olanağından yoksundur.

Bu coğrafyada önemli bir nüfus tarafından konuşulan Zazaca (Kırmancca) ve Kurmancca (Kırdacca) gibi, diğer coğrafya dilleri de kendilerini geliştirme olanaklarından mahrum bırakılmıştır. Hakeza Zazaca (Kırmancca) en fazla tahrip olan dillerden biri ve yapılan çeşitli araştırmalar dilin mevcut koşullarda kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını belirtmektedir. Kaybolma, yok olma tehlikesi, coğrafya dillerinin üzerinde sallanan Demokles'in kılıcıdır. Bu minvalde bu çalışma, yaşadığımız coğrafyanın çok renkliliğini korumasını da perspektif edinir.

Hasılı bu çalışmayla;Kaybolmak tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Zazacanın yaşatılmasına; Zazaca (Kırmancca) ve Kurmanccanın (Kırdacca) kendisini geleceğe aktarabilmesine katkım olursa yaşam boyu bunun bahtiyarlığını hissedeceğim.
(Tanıtım Bülteninden)

Ayrıntılar
Yayınevi Yazılama-Yayinlari
Sayfa 350
Dil Farsça - Kürtçe - Türkçe
Basım Yılı 2014

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Farsça - Zazaca - Kurmancca Mukayeseli Gramer ve Temel Sözlük

Ücretsiz Kargo

60 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 20,00TL
  • 16,00TL
  • Gerekli puan: 2000

BİRLİKTE DAHA UCUZA ALABİLECEĞİNİZ ÜRÜNLER

Etiketler: Farsça - Zazaca - Kurmancca Mukayeseli Gramer ve Temel Sözlük, Farsça Zazaca sözlük, farsça Kurmanci sozlük, farsça kürtçe sözlük, farsça gramer, yazılama yayınları, serkan oğur, serkan oğurun kitapları,

Loading...