-40 % Zilan Dosyası Seti

Set 2 kitaptan oluşmaktadır


Zilan Dosyası 1-2 cilt 20 yıllık bir araştırmanın ürünüdür. Yazar, uzun yıllar Zilan olayları, diğer adıyla Zilan Katliamı ile ilgili çalışma yürütmüş, belge toplamış, Zilan Katliamından sağ kurtulanları bulmuş onlarla röportaj yapmış ve uzun bir çalışmanın sonucunda bu iki ciltlik eser ortaya çıkmıştır. Zilan Katliamı üzerine yazılan en kapsamlı eserdir Zilan Dosyası.
Zilan Dosyasında her bir tanığın anlattıkları bir film senaryosuna konu olacak nitelikte acı dolu gerçeklerdir. Zilan Katliamında yaşananlar canlı tanıkların beyanıyla ilk sefer böyle açık bir şekilde gözler önüne sermektedir.
Yazar, Zilan Katliamı ile birlikte Zilan Deresi’nin tarihini ve yine o dönemde Zilan Deresi ve çevresinde ve yine Ağrı Dağı’nda gelişen olayları da geniş bir şekilde ele almıştır.
Yazar, hem Zilan Katliamını belge ve tanıklarla geniş bir şekilde ele almış, hem katliam öncesi ve sonrasını detaylı bir şekilde okuyucuyla paylaşmıştır. Özellikle katliamdan sonra yaşananlar bir nevi katliamın devamı olarak yıllarca sürmüştür. Yine katliamdan sonra toplumda yaşanan ve yıllarca devam eden trawmayı tanıkların diliyle açık bir şekilde okuyucuya sunmuştur.
Zilan Katliamıyla ilgili ince detaylara kadar bilgi sahibi olmak isteyenler için Zilan Dosyası yegane bir eserdir.     

Ayrıntılar
Yayınevi Sitav-Yayinlari
Sayfa 1439
Dil Türkçe
Basım Yılı 2016
Kategori Kürt-Tarihi-ve-Arastirmalari-Kitaplari

Yorum Yap

Lütfen görüntülemek için Giriş yapın yada Üye olun

Zilan Dosyası Seti

Ücretsiz Kargo

60 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 75,00TL
  • 45,00TL
  • KDV Hariç: 45,00TL
  • Gerekli puan: 7500

Etiketler: Zilan Dosyası Seti, ikram işler, sitav yayınları, weşanên sitav, zilan katliamı kitabı,

Loading...