-43 % Kitab-ı Mukaddes


"Kutsal Kitap" anlamina gelen ve Ingilizcede "The Bible", Almancada "Die Bibel", Arapçada "al-Kitab al-Mukaddas" seklinde tanimlanan Kitab-i Mukaddes, Yahudilige ve Hiristiyanliga ait kutsal yazilarin, Hiristiyanlar tarafindan birlestirilmesinden olusmaktadir. Ancak, Yahudiler kendilerine ait olanlarin disinda hiçbir kitabi kabul etmediklerinden bu birlestirmeye karsi çikarlar. Kitab-i Mukaddes'i olusturan iki farkli bölümün "Eski Ahit" ve "Yeni Ahit" seklinde gruplandirilmasi da Hiristiyanlara aittir. Bir baska ifade ile Kitab-i Mukaddes, Hiristiyanligin kutsal kitabidir.
Hiristiyanlarca; Kitab-i Mukaddes'e 14. yüzyila kadar "içinde hiçbir hata bulunmayan Tanri Sözü" olarak bakildi. Yahudilere ait bölümün, "Israilogullarinin dininin gerçek ve aslina uygun tarihi" olduguna inanildi ve kitabin içindeki çeliskiler, "okuyanlarin metni anlamadaki kusuru" olarak kabul edildi.
Daha sonra Italya'da baslayip, Avrupa'ya yayilan yenilesme hareketleri, kutsal Kitap hakkindaki sabit ve degismez düsüncelere de yansidi. Özellikle 19. yüzyilda yogunlasan arastirmalar, Kitab-i Mukaddes metninin "edebi ve tarihi kriterlerle uyusmadigini" ortaya koydu.Sayfa Sayisi: 200

Baski Yili: 2007


Dili: Türkçe
Yayinevi: Ozan Yayincilik

Sayfa Sayisi : 200

Ilk Baski Yili : 2007

Dil : Türkçe

Details
PublisherOzan-Yayincilik
Paper200
LanguageTurkish
Basım Yılı2007
ISBN9789944143004
CategoryYahudi-Ve-Hristiyan-Kitaplari

Write a review

Please login or register to review

Kitab-ı Mukaddes

Ücretsiz Kargo

75 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.

kampanya (son tarih 24 ocak)

bütün kupalar %30 indirimde

  • 22.00TL
  • 12.50TL
  • Ex Tax: 12.50TL
  • Price in reward points: 1800

Tags: Kitab-i Mukaddes, Ozan Yayincilik, Yusuf Ulucan, Yusuf Ulucan kitaplari

Yükleniyor...