-22 % Basımı Yok Mostari - Bir Köprü Bekçisinin Günlüğü


Gündüz Vassaf'tan siirsel bir kitap:
Her zamanki gibi öznel, her zamanki gibi evrensel.

"Mostar'da günlerim, aylarim, bir türlü ayrilamadigim Köprübasinda geçti. Ani notlari diye yazmaya basladiklarim ayakta bekleyen bir köprü bekçisinin nöbet defterine dönüstü. Bazen yüzlerce turist arasinda, bazen gece saatlerinde tek basima Köprü'yü bekledim. Ben Köprü'yü sahiplendim, o beni zapt etti. Bana neler yasattiysa ben de dünyami, duygularimi, düsünce ve hezeyanlarimi onunla paylastim. Taa ki bir gün beni azad edene kadar."

Yazar ve psikolog Gündüz Vassaf'in Mostari - Bir Köprü Bekçisinin Günlügü kitabinin macerasi, Birlesmis Milletler Baris Gücü'nde çalisirken Bosna'da yasayan kuzeninin Mostar'daki evinde kalabilecegini söylemesiyle baslar. Mostar'a varisinin ertesi günü, dünyanin dört tarafindan gelen herkes gibi Vassaf da evrensel ününe savas acilari eklenmis Mostar Köprüsü'nün yolunu tutar, yaninda tasidigi küçük defterini çikarip bir kaç gözlemini yazar. Hava kararmaya basladiginda, elinde kalemi, Köprü duvarinin üstünde defteri, kendini de dönüstürecek bir alemin beklenmedik yolculuguna çikar.

Ani olarak yazmaya basladigi notlarin bir köprü bekçisinin nöbet defterine dönüsür.

"Bazen yüzlerce turist arasinda, bazen gece saatlerinde tek basima Köprü'yü bekledim. Ben Köprü'yü sahiplendim, o beni zapt etti. Bana neler yasattiysa ben de dünyami, duygularimi, düsünce ve hezeyanlarimi onunla paylastim. Taa ki bir gün beni azat edene kadar."

Ve... Tam da Köprü yolculugu bitmek üzereyken savasin çikmaz sokagindan bir seslenis... Mostar Manifestosu!Sayfa Sayisi: 368

Baski Yili: 2013


Dili: Türkçe
Yayinevi: Yapi Kredi Yayinlari

Sayfa Sayisi : 368

Ilk Baski Yili : 2013

Dil : Türkçe

Details
PublisherYapi-Kredi-Yayinlari
Paper368
LanguageTurkish
Basım Yılı2013
ISBN9789750824586
CategoryAni-Hatira-Günlük

Write a review

Please login or register to review

Mostari - Bir Köprü Bekçisinin Günlüğü

Ücretsiz Kargo

75 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 24.00TL
  • 18.72TL
  • Ex Tax: 18.72TL
  • Price in reward points: 2880

Tags: Mostari - Bir Köprü Bekçisinin Günlügü, Yapi Kredi Yayinlari, Gündüz Vassaf, Gündüz Vassaf kitaplari

Loading...