-20 % Basımı Yok Yıldızlar Altında Bir Yıl


Astronomiye merakınız olsun ya da olmasın, bu kitabı bitirdiğinizde kendinizi bir anda ilk teleskopunuzu satın alırken bulacaksınız.

Charles Laird Calia, "Yıldızlı bir gecenin huzuru hiçbir şeyde yoktur," cümlesiyle başladığı bu kitabında, yıldızlarla dolu gökyüzünde çıktığı dört mevsim yolculuğu anlatıyor. İlk teleskopu elinden bırakmasından yıllar sonra bir akşam iki küçük kızıyla birlikte bakışlarını gökyüzüne çeviriyor ve çocukluk günlerine heyecan katan tutkusunu yeniden keşfediyor. Calia bir yandan kendisine "ideal" bir gözlemevi kurmaya çalışırken bir yandan da dört mevsim boyunca yıldızları gözlemliyor. Kendine özgü eğlenceli tarzıyla, yaptığı gözlemleri, astronomi ve amatör astronominin tarihini okuyucularıyla paylaşıyor.

Ayrıca, kitabın sonunda yer alan ve uluslararası astronomi dergileri, astronomi toplulukları, Türkiye'deki gözlemevleri, amatör astronomi toplulukları gibi çeşitli konularda bilgiler veren bölüm ve tadımlık İngilizce-Türkçe sözlük sayesinde, bu kitap amatör astronomi meraklıları için vazgeçilmez bir kaynak haline geliyor.


"Gökyüzü altında dört mevsim devam eden ve amatör astronomi tarihini de keşfetmenizi mümkün kılan eğlenceli bir yolculuk. Elinizden bırakmak istemeyeceksiniz."
The Wall Street Journal

"Astronomi tarihine muhteşem ve eğlenceli bir yolculuk. Astronomi asla böylesine eğlenceli olmamıştı."
Kirkus Reviews

"Gece gökyüzünü tutkuyla izleyen herkesin kütüphanesinde mutlaka bulunması gereken bir kitap."
Astronomy Magazine

"Gökyüzünü anlatış biçimi oldukça ilginç, hatta zaman zaman şiirsel bir dil kullandığını söylemek mümkün... Keyifle okunuyor."
Sky and Telescope MagazineSayfa Sayısı: 292

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Akılçelen Kitaplar

İlk Baskı Yılı : 2012

Sayfa Sayısı : 292

Dil : Türkçe

Details
Paper292
LanguageTurkish
Basım Yılı2018
ISBN9786055381110

Write a review

Please login or register to review

Yıldızlar Altında Bir Yıl

Ücretsiz Kargo

75 TL Tutarında ürün alırsanız kargonuz ücretsiz olacaktır.
  • 28.00TL
  • 22.40TL
  • Ex Tax: 22.40TL
  • Price in reward points: 3360

Tags: Yıldızlar Altında Bir Yıl, Akılçelen Kitaplar, Charles Laird Calia, Charles Laird Calia kitapları

Loading...